provincie Limburg.be

Toegepast

Toegepast 21: De Laureaten.

De jury prijst alvast deze veelbelovende lichting ontwerpers. Het gaat om volgende namen:

  • Matilde Everaert (Master in Architecture - KULeuven)
  • Dries Depoorter (media art at KASK, School of Arts - Gent)
  • William Ludwig Lutgens (Master of Research in Art and Design & master in Illustrations and Graphic Design - Sint Lucas Antwerpen)
  • Teis De Greve (Master in de audiovisuele kunsten - LUCA School of Arts Genk)
  • Julie Van den Meutter (Master Visuals Arts, specialisatie Textile Design - Luca School of Arts Gent / Master Visuale Arts, specialisatie Graphic Design - St Lucas University College of Art and Design Antwerpen)
  • Philippe Breels (Master in Arts and Architecture - UHasselt)

Deze zes worden in het Toegepast-traject bijgestaan door grafisch vormgever Pati Petrykowska en scenograaf van dienst wordt Benjamin Sporken.

http://assets.design.cultuurplatform.be/files/1350/original/T21ornamentliggend2web.jpg?1477318047

Wat is Toegepast?

Cultuurplatform Design en kunstencentrum Z33 organiseren jaarlijks Toegepast: een presentatie van pas afgestudeerd ontwerptalent.

Toegepast is …
Een ontwerpwedstrijd, maar niet zomaar één. De geselecteerde ontwerpers werken een jaar lang aan een volledig nieuw ontwerp en worden daarin bijgestaan door andere ontwerpers en specialisten.

Toegepast is …
Een boost voor je naamsbekendheid. Zo zorgt een goed uitgekiende perscampagne voor de nodige media-aandacht en wordt je werk aan de hand van een tentoonstelling aan een breed publiek gepresenteerd.

Toegepast is…
Een springplank naar een professionele loopbaan. De geselecteerde ontwerpers krijgen startersadvies (copyrights, offertes, contracten, …) en kunnen hun netwerk uitbreiden via Cultuurplatform Design en Z33.

Vorige edities

Hieronder ontdek je de deelnemers aan Toegepast van de voorbije jaren

Toegepast 20

Anneleen Swillen (Master of Arts in de Beeldende kunsten, Object & Jewellery) 
Ruben Castro (architect) 
Charlotte Vandenborre (Textielontwerpster, Sint Lucas Gent) 
Jan Geboers (banaba Meubelontwerp, Mechelen) 
Anne Ligtenberg (Design Academy Eindhoven)
An Onghena (grafisch vormgever)
Adriaan Tas en Mathieu Cieters van Studio Studio hebben respectievelijk de scenografie en de algehele grafisch vormgeving voor hun rekening nemen.
Meer informatie: www.toegepast20.be 

Toegepast 19

Franky Larousselle (UHasselt, architectuur) 
Judith Mertens (Sint-Lucas Antwerpen, illustratieve vormgeving) 
Guillaume Neu-rinaudo (Design Academy Eindhoven, Social design)
Carla Swerts (MAD-faculty, illustratieve vormgeving)  

Naast deze 4 laureaten selecteerden we ook Rachelle Dufour (MAD-faculty, grafische vormgeving) die de grafische vormgeving van Toegepast 19 verzorgde. Jolien Fagard (UHasselt, interieurarchitectuur) op haar beurt, won in juni 2013 de Prijs Cultuurplatform Design en nam voor Toegepast 19 de scenografie van de tentoonstelling voor haar rekening. 

Meer info over deze editie vind je hier

Toegepast 18

Henry Baumann (ABK Maastricht / productdesign)
Mattijs Brands (PHL / architectuur)
Mats Horbach (Design Academy Eindhoven / man and wellbeing)
Isa Tez (KASK Antwerpen / beeldhouwkunst)
Pieter-Jan Pieters (Design Academy Eindhoven / man and mobility)
Giacomo Piovan (Design Academy Eindhoven / social design) 

Caro Van den hole en Kaspar Hamacher begeleidden de laureaten van Toegepast 18

Meer info over deze editie vind je hier

Toegepast 17

Veerle Tytgat - textiel
Jenny Stieglitz - illustratie
Maarten de Beukelaer en Eline Cautreels - beeldende kunst
Makiko Shinoda - productdesign
Noortje de la haye - grafische vormgeving

Caro Van den hole en Kaspar Hamacher begeleidden de laureaten van Toegepast 17

Toegepast 16

Niek Kosten - PHL – grafisch ontwerp
Lore Langendries - PHL- juweelontwerp
Shana Teugels - Sint-Lucas Antwerpen- juweelontwerp
Dik Scheepers - ABKM Maastricht – productdesign
Jihyun Ryou - Design Academy Eindhoven - ontwerper van het dagdagelijkse

Ti+Hann begeleidden de laureaten van Toegepast 16

Toegepast 15

Liesbet Bussche - Gerrit Rietveld Academie, edelsmeden
Jon Stam - Design Academie Eindhoven
Andries Vanvinckenroye - MDA, productdesign
Mieke Dierckx - PHL, juweelontwerp
Rocco Verdult - Design Academie Eindhoven 

Ti+Hann begeleidden de laureaten van Toegepast 15

Toegepast 14

Caro Van den Hole - Sint-Lucas Gent - textielontwerp
Roos de Krom - PHL - juweelontwerp
Kaspar Hamacher - ABKMaastricht - productdesign
Tom Lambeens - PHL - grafisch ontwerp
Johan Bruninx - Design Academy Eindhoven 

Bram Boo begeleidde de laureaten van Toegepast 14

Toegepast 13

Vika Varhanava - PHL - grafish ontwerp
Pieter-Jan Brouwers - PHL - grafisch ontwerp
Jens Pieters - KdG/Sint Lucas Antwerpen - grafische vormgeving
Katrien Matthys - Sint-Lucas Gent - illustratie

Bram Boo begeleidde de laureaten van Toegepast 13
 

Toegepast 12

Wim Buts - MDA, product design
Hanne De Wyngaert - Academie Antwerpen, mode
Tom Peeters - PHL, grafisch ontwerp
Tom Vanwelkenhuyzen - PHL, grafisch ontwerp


Michaël Verheyden begeleidde de laureaten van Toegepast 12

Toegepast 11

Julie Peeters - Sint-Lucas Gent, grafische vormgeving
Mentor: Geoffrey Brusatto (T8)

Ticuta Racovitâ-Cordemans - Academie Antwerpen, mode
Mentor: Linde Hermans (T3)

Joris Bessemans - PIH Kortrijk, industrieel ontwerp
Mentor: Alain Monnens (T2)

Chiara Cavaliere - KHMechelen, interieurvormgeving
Mentor: Jef Rutten (T9) en Ben Van Orshaegen (T9)

Michaël Verheyden begeleidde de laureaten van Toegepast 11.

Toegepast 10

Daan Linsen - KASK Gent, grafische vormgeving
Sarah Ponet - KdG/Sint Lucas Antwerpen, grafisch vormgeving
Hanne Put - KHLim, productdesign
Karen Wuytens - PHL, 3D/juweelkunst
Maarten De Ceulaer - Sint Lucas Brussel & DS Eindhoven, interieurvormgeving


Serge Haelterman begeleidde de laureaten van Toegepast 10.

Toegepast 9

Merel Eyckerman - PHL, toegepaste grafiek
Sylvia Fiten - KHLim, fotografie
Evy Peuters - KHMechelen, interieurvormgeving
Jeff Rutten - KHMechelen, interieurvormgeving
Ben Van Orshaegen - PHL, juweelkunst


Linde Hermans begeleidde de laureaten van Toegepast 9

Toegepast 8 

Geoffrey Brusatto - PHL, grafische en reclamevormgeving
Luc Doucé - KHLim, productdesign
Leen Lisens - KHLim, productdesign
Piet Stockmans

Linde Hermans begeleidde de laureaten van Toegepast 8. 

Toegepast 7

Lieve Torbeyns - PHL, grafische en reclamevormgeving
Jack Vanlommel - PHL, grafische en reclamevormgeving
Michaël Verheyden - KHLim, productdesign
Jan Kuppers - KHLim, productdesign
Kurt Carmans - PHL, interieurarchitectuur
Gitte Harzé - PHL, interieurarchitectuur

Peters: Boutique Vizique, Wim Celis, Horst Rickels, Roel Vandebeek

Coördinator: Huub Berger

Toegepast 6

Severine Schäfer - PHL, grafische en reclamevormgeving
Tine Lambert - PHL, grafische en reclamevormgeving
Jimmy Budenaers - KHLim, productdesign
Hanne Rekkers - KHLim, productdesign
Peter Firman - PHL, interieurarchitectuur
Inne Houtmeyers - PHL, interieurarchitectuur

Peters: Ivo Nysten, Gert StasIck Reuvis, Leo Aerts, Luk Mestdagh, Stefan Kellens, Carlo Valkenborgh

Coördinator: Huub Berger en Jo Klaps

Toegepast 5 

Kristel Vangeel - PHL, grafische en reclamevormgeving
Patricia Wynen - PHL, grafische en reclamevormgeving
Davy Grosemans - KHLim, productdesign
Salvatore Russo - KHLim, productdesign
Sigrid Trippaers - PHL, interieurarchitectuur
Johan Van Hove - PHL, interieurarchitectuur

Peters: Wim Celis, Casimir, Johan Vaes, Thomas Geboers, Dirk DaniëlsLuk Mestdagh

Coördinator: Huub Berger 

Toegepast 4

Domenico De Mico - PHL, grafische en reclamevormgeving
Patrick Fagard - PHL, grafische en reclamevormgeving
Alexandra Fraraccio - KHLim, productdesign
Stefan Vrancken - KHLim, productdesign
Evy Driesen - PHL, interieurarchitectuur
Katrien Nijs - PHL, interieurarchitectuur

Peters: Jan Cordemans, Mark Jacobs, Joël NeelenCasimirKaat TillyRudy Reynders

Coördinator: Lucas Vanlessen

Toegepast 3

Steven Koppens - PHL, grafische en reclamevormgeving
Bart Torfs - PHL, grafische en reclamevormgeving
Linde Hermans - KHLim, productdesign
Tom Schols - KHLim, productdesign
Olivier Westen - PHL, interieurarchitectuur
Johan Vaes - PHL, interieurarchitectuur

Peters: Ick Reuvis, Peter Van Heirsele, Casimir, Willy Stuyck

Coördinator: Arie Kaptein

Toegepast 2

Leen Hendrickx - PHL, grafische en reclamevormgeving
Jos Cielen - PHL, grafische en reclamevormgeving
Sofie Deboes - KHLim, productdesign
Alain Monnens - KHLim, productdesign
Thomas Geboers - PHL, interieurarchitectuur
Mark Jacobs - PHL, interieurarchitectuur

Peters: Piet Stockmans, Leo Aerts, Jan Boelen, Miet Marneffe, Casimir, Jan Kuijken

Coördinator: Ick Reuvis

Toegepast 1

Bertie Bammens - PHL, grafische en reclamevormgeving
Karolien Bertels - PHL, grafische en reclamevormgeving
Erik Bruschi - KHLim, productdesign
Jo Jacobs - KHLim, productdesign
Myriam Put - PHL, interieurarchitectuur
Sofie Vertommen - PHL, interieurarchitectuur

Peters: Frans Gregoor, Huub Berger, Jo KlapsLuk MestdaghLuk Vanderhallen

Coördinator: Ick Reuvis

Eerstvolgende events

Link naar de andere disciplines

Nieuwsbrief

Ondersteuning